Hakkımızda

Konya’da 1989 yılında çırak olarak ayakkabıcılık sektörüne adımını atan genel müdürümüz Adem Can, diyabet hastası annesine doktorların “Ortopedik Ayakkabı” giymesini tavsiye etmesi üzerine ortopedik ve sağlıklı ayakkabı üretmek için Ar-Ge çalışmalarına başlamıştır.

Sektörde önemli bir boşluğu doldurarak Diyabetik Tam Ortopedik ayakkabı üretimine 2000 yılında Dia Comfort markası ile başlayan firmamız o gün bu gündür “Ayağınıza Sağlık” düsturuyla emin adımlarla ilerlemiştir.

2005 yılında Ademler Ayakkabıyı, 2014 yılında Dia Ademler Ayakkabıcılık Medikal Ve Ortopedik Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’ni kurarak emin adımlarla yoluna devam etmiştir.

2017 yılında yapılan klinik araştırmalar ile Dia Comfort ayakkabılarının diyabet hastaları üzerindeki olumlu etkisi kanıtlanmış, kullanımı önerilmiş ve tıbbi yayın olarak da yayınlanmıştır. Dünya’da bu araştırmayı yaptıran tek firma olmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

Firmamız yurt içindeki müşterilerine Konya/Karatay’da yer alan üretim tesisleri / merkez binası ve birçok şehirdeki eczaneler, medikaller ve bayilik verdiği kurumlar aracılığı ile hizmet vermektedir.

Ürünlerimiz %100 hakiki deriden yüksek kalitede el işçiliği ile hassas ayaklar düşünülerek mümkün mertebe dikişsiz olarak üretilmektedir. Deriler arasında doğal lateks kullanımı ile rahatlık ve sağlamlık sağlanmaktadır. Ayakları koruyan ve ayak sorunlarını minimuma indiren ayakkabılarımızı tüm insanlığın hizmetine sunarak Azerbaycan, Afganistan, Cezayir, Bulgaristan, Bolivya, Bahreyn, Irak, İngiltere, Umman gibi ülkelere ürünlerimizi ihraç etmekteyiz. 

Üniversitelerde ders olarak da okutulan ürünlerimiz AB normlarına, Tıbbi ve Medikal Cihazlar direktifine ve standartlara uygundur. Uluslararası CE belgemizle, Türk Patent Enstitüsü̈ tarafından onaylanmış patentimizle kaliteyi ayağınıza getirmeye devam ediyoruz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR