Dia Comfort Blog

 • Kasım 12, 2023 Ayak Sağlığı

  Ortopedik tabanlıklar, ayak problemleri, düzensiz yürüyüş ve diğer alt ekstremite sorunlarına çözüm sağlamak amacıyla kullanılan özel tabanlık türleridir. İşte ortopedik tabanlık seçimi için dikkate almanız gereken bazı önemli faktörler...

  Ortopedik Tabanlık Seçimi Nasıl Yapılır?
 • Kasım 12, 2023 Ayak Sağlığı

  Kemik çıkıntıları, genellikle ayak eklemlerinde veya kemiklerinde oluşan çıkıntılardır ve bu durum, ayakkabı seçiminde dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. İşte kemik çıkıntısı olan kişilerin ayakkabı seçiminde göz önünde bulundurmaları gereken bazı öneriler:

  Kemik Çıkıntısı İçin Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılmalı
 • Kasım 12, 2023 Ayak Sağlığı

  Diyabet hastaları için uygun ayakkabı seçimi, genel sağlık ve güvenliklerini korumak için önemlidir. Diyabet, kan şekeri seviyelerinin kontrolsüz olduğu durumlarda ayak sağlığını olumsuz etkileyebilir.

  Diyabet Hastaları için Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılmalı
 • Ekim 02, 2023

  Taraklı ayak, ayaktaki tarak kemiğinin uzun olduğu ayağa denir. Tarak kemiği, ayak parmaklarının bağlı olduğu bölüme yani ayağınızın yere bastığı en geniş kısıma denir.

  taraklı ayak nasıl olur, taraklı ayak belirtileri, taraklı ayak zararları
 • Eylül 28, 2023 Ayak Sağlığı

  Ayak sağlığı, genellikle göz ardı edilen bir konu olsa da, ayak sorunlarına sahip olanlar için doğru ayakkabı seçimi büyük bir öneme sahiptir. Halluks Valgus, ayak başparmağının dışa doğru kayarak şişkinlik ve ağrıya neden olduğu bir rahatsızlıktır. Bu durumu yönetmek ve ağrıyı azaltmak için tasarlanmış Halluks Valgus ayakkabıları, hem konfor hem de stil konusunda mükemmel bir seçenektir.

  Halluks Valgus Ayakkabısı Ne İşe Yarar?
 • Eylül 28, 2023 Ayak Sağlığı

  Ayak sağlığı, genellikle göz ardı edilen bir konu olsa da, her gün ayakkabılarınızı seçerken dikkate almanız gereken önemli bir faktördür. Özellikle topuk dikeni gibi ayak sorunlarına sahip olanlar için doğru ayakkabıyı seçmek büyük bir öneme sahiptir. Topuk dikeni, topuk kemiğinin altında oluşan ağrılı bir rahatsızlıktır ve yanlış ayakkabı seçimi bu ağrıyı artırabilir. Neyse ki, topuk dikeni ayakkabıları, hem rahatlığı hem de şıklığı bir araya getiren harika bir çözümdür.

  Topuk Dikeni Ayakkabısı Nasıl Olmalı
 • Eylül 25, 2023

  Kadınların ayakkabılarının rahatlığı ve sağlıklı bir yaşam tarzı için önemli bir rol oynadığını biliyor muydunuz? Günün büyük bir kısmını ayakta geçiren birçok kadın için, doğru ayakkabı seçimi vücut sağlığını olumlu veya olumsuz etkileyebilir. İşte bu nedenle kadın ortopedik ayakkabılar, hem sağlıklı hem de şık bir seçenek olarak öne çıkıyor.

  Ortopedik Kadın Ayakkabı Tavsiye
 • Ağustos 24, 2023

  Ortopedik ayakkabı, tasarımı uzmanlar tarafından yapılan, ayağın anatomik şekline uygun olarak dizayn edilen bir ayakkabı türüdür. Bireyin yürürken daha konforlu hareket edebilmesi için bu ayakkabılar tercih edilmektedir. “Ortopedik ayakkabı nasıl olur?” diye merak edenler için tüm detayları anlattık!

  ortopedik ayakkabi nasil olur
 • Kasım 14, 2022 Ayak Sağlığı

  Topuk dikeni, topuk kemiğinde sonradan oluşan bir çıkıntı olup, ayaktaki adelenin yeteri kadar esnek çalışmaması nedeniyle bölgenin hasar görmesinden kaynaklanır. Şiddetli ayak ağrılarıyla kendini gösterir.

  Topuk Dikeni Neden Olur, Topuk Dikeni İçin Ortopedik Ayakkabı
 • Ekim 27, 2022 Ortopedik Terlik

  Ortopedik terlikler, günlük hayatta hem dışarı hem de kapalı alanlarda sık tercih edilen ürünlerdir. Özellikle sıcak hava şartlarında konforlu ve ferah kullanımıyla dikkat çekmektedir. Doktor tavsiyesiyle ayağınızın anatomik yapısına uygun terlikler seçmek en önemli etkenlerden biridir. Ayağınızda maksimum konforu sağlamak ve terliğinizi uzun yıllar kullanmak için piyasada adını kanıtlamış ve gerekli sertifikaları bulunan firmalardan anatomik ve ortopedik özellikli ürünleri tercih etmeniz önerilir. Peki, ortopedik terlikler nasıl olmalıdır ve terlik seçimi hakkında daha fazla bilmeniz gereken nelerdir şimdi onlardan bahsedelim.

  ortopedik terlik
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR